React vs. Next vs. Gatsby – czym się różnią? ⌨️ hello roman #84

Różnice pomiędzy Reactem, Next.js a Gatsbym są znaczące. Na tyle znaczące, że postanowiłem wyjaśnić w jaki sposób działa każda z tych technologii. Często podczas wybierania odpowiedniego frameworka kierujemy się upodobaniami, nie znając jednak zalet pozostałych rozwiązań. W dobie tak dynamicznie rozwijającego się frontend developmentu kluczowe jest, aby znać przynajmniej teoretycznie dostępne narzędzia i wiedzieć, które z nich może nam pomóc w pracy, a które sprawi, że będzie nam ciężej.

React to typowy przykład technologii client-side rendered, natomiast Next.js to server side rendering. Czy znacie różnice między tymi pojęciami? Czy wiecie jakiego rodzaju serwera potrzebujecie dla każdej z tych technologii? A może nie macie pewności czy Gatsby jest w stanie wyświetlać treści w dynamiczny sposób? W tym odcinku poznacie odpowiedzi na te pytania.

Moje kursy:
⭐️ Kurs React od podstaw – https://eduweb.pl/kursy/javascript/react-od-podstaw.html?partner=helloroman
⭐️ Kurs React w praktyce – https://eduweb.pl/kursy/javascript/react-w-praktyce.html?partner=helloroman
⭐️ Kurs React zaawansowny – https://eduweb.pl/kursy/javascript/react-techniki-zaawansowane.html?partner=helloroman

🔔 Subskrybuj mój kanał – https://www.youtube.com/helloroman?sub_confirmation=1

📌 Sprawdź też:
Instagram – http://instagram.com/siemaroman
Facebook – https://facebook.com/helloroman.vlog
Moja strona – https://helloroman.com

✉️ Kontakt – [email protected]

W moich filmach znajdziecie wiele praktycznych porad, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, na co uważać, jak motywować się do pracy, aby nie stracić zapału. Wspólnie odkrywać będziemy możliwości jakie kryją JavaScript, HTML i CSS – pomogę Wam także zrozumieć, jak skutecznie wykorzystywać potencjał popularnych frameworków, takich jak Vue lub React.

Post Author: hatefull